ПРОМИСЛОВА АУДИТОРСЬКА СПІЛКА Послуги Партнери Клієнти Кар'єра Корисна інформація Контакти

« Останні публікацій

Іноземному інвестору варто розглянути можливість придбання української компанії. Три аргументи від інвестбанкіра

Не зважаючи на несприятливу економічну ситуацію в Україні та за її межами, наша країна залишається ринком з великим потенціалом, не лише в агарарному та інших сировинних галузях. Існує ряд об’єктивних обставин за якими купувати компанії в Україні потрібно зараз.

Іноземній компанії, яка розуміє ці обставини або тій, що вже присутня тут, варто розглянути Україну як ринок з потужним потенціалом та перспективами. Варто розглянути можливість купівлі – частково або повністю – середнього за обсягом гравця з діючим бізнесом. Зробити це варто з трьох причин.

Істотний дисконт відносно вартості бізнесу

Через відсутність великого попиту на активи від інвесторів, дорогих кредитних ресурсів усередині країни і неідеального інвестиційного клімату дисконт навіть до консервативної оцінки бізнесу вже вважається нормою для учасників операцій в Україні. Компанії з нормальною рентабельністю (у порівнянні навіть з публічними іноземними аналогами) готові вести переговори при озвученій ціні від покупця в межах 3-5 EBITDA за останніх 12 місяців. Такі пропозиції не викликають негативних емоцій у власників українського бізнесу.

Придбання за такі кошти бізнесу, що діє, з налагодженими бізнес-процесами, дослідним менеджментом і підтвердженими фінансовими результатами у минулому (на підставі чого можна будувати реалістичні прогнози) є правильним рішенням для будь-якого іноземного інвестора, сфокусованого на розвитку.

Ринок, що розвивається дає додаткові можливості для підсилення бізнесу

Деякі сектори в Україні залишаються неконсолідованими, включаючи фармвиробництво, більшість FMCG сегментів, виробництво молочних продуктів, певні сегменти в агросекторі. При покупці української компанії в такому секторі для іноземного інвестора відкривається можливість консолідації істотної долі  шляхом поглинань і інтеграції нових гравців в свою холдингову структуру. Деякі сектори в Україні мають слабку конкуренцію через ринок, що розвивається,  кризові явища, обмежені ринки збуту, невеликі витрати на маркетинг, а також через відсутність сильних локальних гравців і нових технологій. При цьому дані сектори мають великий потенціал, включаючи споживчий попит, доступ до сировини і кваліфікованої, відносно дешевої робочої сили, а також нових ринків збуту.

Враховуючи місцезнаходження України та її інтеграційні процеси з Європейським Союзом та країнами СНД, іноземний інвестор з бізнесом в Україні фактично буде мати доступ до повноцінного логістичного хабу.

Істотні знижки в структурі угоди, включаючи відсутність премій за контроль

Власники українського бізнесу сьогодні готові йти на поступки не лише в ціні, але і в структурі операцій. Для багатьох премія за контроль зараз звучить як фантастика. У наявності посилення зобов'язань в договорах купівлі-продажу бізнесу, а також готовність продавців надавати відстрочення платежів на триваліші терміни. Продавці готові залишатися локальним партнером не лише на перехідний період операції, а й на триваліший термін, погоджуючись брати участь в подальшому розвитку компанії, перебуваючи вже не власником бізнесу. Більш того, багато локальних бізнесменів через прив’язаність до свого бізнесу готові його продати лише іноземному інвесторові, який зможе повноцінно розвивати бізнес, нехай навіть під іншим брендом. Іноземному інвестору слід розуміти, що переваги, які він зараз отримує, перевищують весь негатив та неадекватність, що існують в Україні (незадовільний інвестиційний клімат, тиск на бізнес з боку фіскальних органів). Всі ці проблеми існували в Україні завжди. Але в будь- якому разі податкове законодавство стабілізується, вибори пройдуть, а перспективні сектори української економіки та бізнесу будуть зростати високими темпами. 

Якщо локальні гравці успішно купують своїх конкурентів та інтегрують їх до своїх холдингів, набуваючи при цьому зовсім нові для себе бізнеси, то іноземний інвестор зі своїми конкурентними перевагами, включаючи дешеві фінансові ресурси, зможе це зробити не менш успішно. Головне оцінювати не лише сьогоднішні процеси в Україні, але й перспективи ринку та бізнесу. Виходити на ринок потрібно зараз, бо потім може виявитись запізно, враховуючи конкурентів, відсутність додаткових можливостей для посилення бізнесу та більшої вартості «входження». Зараз можливо знайти привабливий об’єкт в будь-якому секторі економіки.

 Джерело ЛІГАБізнесІнформ

ПОСЛУГИ

ПРО КОМПАНІЮ

“Без аудиту немає надійності рахунків.

Без надійності рахунків немає контролю.

А без контролю що коштує ВЛАДА?”

Р.Адамс.

Шановні пані та панове!

Професійні аудитори виконують у суспільстві важливу роль. Інвестори, кредитори, роботодавці та інші учасники ділової спільноти, а також уряд і громадськість у цілому покладаються на професійних аудиторів стосовно ретельної та обґрунтованої перевірки фінансового обліку і звітності,  ефективного фінансового менеджменту і компетентних консультацій з різних питань діяльності та оподаткування.

Незалежна аудиторська фірма ТОВ "Аудиторська фірма "Промислова Аудиторська Спілка" створена у 2004 році. Компанія має багаторічний досвід роботи та кваліфікованих працівників на ринку аудиторських послуг України, їх професіоналізм та порядність зумовлює належну якість аудиторських послуг, потребу в яких відчувають наші клієнти.

Діяльність фірми побудована на засадах високого рівня професіоналізму аудиторів, компетентності та обізнаності у сфері чинного законодавства, дотримання вимог діючих нормативно – правових актів.

Пріоритетним завданням для нас є проведення роботи на основі задоволення побажань клієнтів, що супроводжується глибоким опрацюванням завдань, які ставляться перед нами.

Наше прагнення – це надійний захист наших замовників від складнощів економіко-правового характеру в сучасних умовах господарювання, як на території Україні, так і за її межами.

Ми готові надати Вам необхідну інформацію щодо можливостей та порядку роботи Аудиторської фірми у справі надання аудиторських, правових, консалтингових послуг.

НЕЗАЛЕЖНІСТЬ та КОНФІДЕНЦІЙНІСТЬ, ЧЕСНІСТЬ та ОБ'ЄКТИВНІСТЬ – ЗАПОРУКА ДОСЯГНЕННЯ НАЙКРАЩИХ РЕЗУЛЬТАТІВ

Директор ТОВ «Аудиторська Фірма

«ПРОМИСЛОВА АУДИТОРСЬКА СПІЛКА»                                        С.М. Голубець

ПОСЛУГИ

Представлення інтересів

Представлення інтересів замовника з питань обліку, аудиту, оподаткування ...

Професійні послуги

Консультування, аутсорсинг, консалтинг, трансформація ...